/ در سئو / توسط
آخرین زمان ویرایش:

آموزش کامل بازاریابی محتوا

“محتوا، پادشاه است!”

این گفته بیل گیتس سرلوحه بسیاری از افراد قرار گرفته است. با این وجود افراد کمی هستند که کیفیت و نوع اجرای خوب یک محتوا را درک نمایند. کیفیت خوب یک محتوا با استراتژی آن محتوا بستگی دارد و محتوایی که برای آن بازاریابی صورت نگیرد، مثل پادشاهی می‌‌ماند که تاج بر سر ندارد. این پادشاه بی تاج توضیح بازاریابی محتوا را توجیه می‌کند. در این مقاله قصد داریم استراتژی خوب یک محتوای ارزشمند را برای شما شرح دهیم. و روش تولید این محتوا رابه شما نشان دهیم.

محتوا پادشاه است

تعریف کلی بازاریابی محتوا؟

بازاریابی محتوا و استراتژی محتوا، از جمله عبارت هایی هستند که در سالهای اخیر به صورت گسترده در فضای رسانه ها به کار گرفته می‌شوند. اگر بخواهیم تعریفی از این نوع بازاریابی ارائه کنیم بطور کلی باید بگوییم که بازاریابی محتوا، یک روش اجرایی موثر برای بازاریابی است که روی تولید و توزیع محتوای با ارزش تمرکز دارد. این مسیری ست که گوگل در پیش روی بازاریابان قرار داده است و بنوعی در تولید محتوای ارزشمند نیز موثر است. در حقیقت بواسطه این رویه می‌توانید یک مخاطب از پیش تعریف شده را جذب و او را کنار خود بخوبی و برای طولانی مدت حفظ کنید. و البته در مرحله بعد فرآیند بازاریابی محتوایی، لازم است که فرد جذب و حفظ شده را به واسطه راهکارهایی به یک مشتری سودآور تبدیل نمود.

” بجای استفاده از رسانه دیگران رسانه باشید “

این نکته قابل ذکر است که بازاریابی محتوا یک فرآیند کاملا بلند مدت است و لحاظ کردن آن در استراتژی بازاریابی کسب‌وکارمان، ضروری و البته بسیار مفید است. تمرکز اصلی در بازاریابی محتوا روی این است که رسانه ایجاد کنیم، نه اینکه رسانه‌های دیگران را اجاره کنیم و بابت آنها هزینه بپردازیم.

کیفیت محتوا در بازاریابی محتوا

اگر بپذیریم که تولید محتوا بخشی از فرآیند بازاریابی درونی (Inbound Marketing) کسب‌وکار شما ست، در آن صورت میتوانید بر روی کیفیت محتوا تمرکز و سرمایه گذاری نمایئد. و از کیفیت محتوا، روی خیلی از روش‌های بازاریابی تاثیر خوب بگیرید.

 

این مقاله به مرور در حال تکمیل شده است

آموزش کامل بازاریابی محتوا
  • ارزش مقاله آموزش کامل بازاریابی محتوا
۴.۷
حتما بخوانید
روش های کاملا کاربردی برای افزایش ترافیک سایت

نوشته های مشابه

آموزش جامع لینک سازی

قابل کتمان نیست که لینک سازی یکی از مهمترین وظایف وبمسترها برای افزایش بازدیدکننده  می باشد در حقیقت برای افزایش…

خرید و فروش رپرتاژ آگهی

کسب درآمد از سایت از طریق فروش رپرتاژ آگهی آیا شما هم یک سایت اینترنتی دارید و تنها با پرداخت…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *